با رنگ مو چگونه موهای چند رنگ خود را یکرنگ و یکنواخت کنیم؟

با موهای چند رنگ چه کنیم؟
شما فقط می خواستید رنگ مو یتان را با استفاده از یک وسیله رنگ آمیزی بهتر کنید یا تصمیم گرفته بودید کل ظاهرتان را به همراه رنگ مویتان، کاملا تغییر دهید .در عوض، موهایتان چند رنگ و رگه رگه شدند. آیا تابه حال در چنین وضعیتی قرارگرفته اید؟ شاید دوست داشته باشید که راه حل های متخصصان را برای چنین مشکلاتی بدانید.

ممکن است چندین دلیل باعث شوند که موهای شما به طور غیر یک دست رنگ بگیرند. ممکن است به طور نادرستی موهایتان را رنگ زده باشید، ممکن است رنگدانه های باقی مانده در موهای شما رنگ موی نهایی را غیر یک دست کنند، اثرات محصولات آرایش مو هنوز در موهایتان بوده یا ساختار موهای شما غیر یکنواخت باشد. هر چه که دلیل آن باشد، مهم ترین نکته اقدام سریع است.

ریسک کنید و رنگ مویتان را عوض کنید.
پیش از آنکه مجددا موهایتان را رنگ کنید، بایستی موهای خود را با یک شامپوی لایه بردار بشویید. سپس، موهایتان را تقویت کنید تا آسیب های وارد شده به ساختار موها ترمیم شود. برای رنگ کردن مجدد، از همان محصول قبلی استفاده نمایید. اگر شما از رنگ تیره تری استفاده می نمایید، بایستی مدت زمان ماندن رنگ بر روی موهای خود را کاهش دهید تا اختلاف های رنگ، به تدریج کاهش یابد و یکنواخت شود.

موهایی که هر بار مرتب رنگ می شوند چه می شود که با هر بار رنگ شدن تیره تر می شوند؟

در مورد یک رنگ دائمی، شما باید اول رنگ مو را به موهایی که تازه رشد کرده اند بزنید و سپس در چند دقیقه آخر، آن را به کل موهایتان بمالید. وسایل رنگ آمیزی قابل شستشو، باید قبل از گذاشتن رنگ جدید شسته شوند. این کار از تجمع رنگدانه ها در انتهای موها جلوگیری می کند.
به هر حال انتهای موهای بلندتر، متخلخل تر هستند و غلظت های بیشتری از رنگدانه ها را جذب می کنند. بنابراین، شما باید اول رنگ مو را به موهای تازه رشد کرده بمالید و فقط در چند دقیقه آخر، رنگ را به انتهای موها بزنید. همچنین، خوب است که برای انتهای موهای بلند به طور منظم درمان های دارویی انجام دهید. برای آنکه  مطمئن شوید رنگ نهایی تان یکنواخت شود، حتما از این درمان ها استفاده کنید.

راه حل کوتاه کردن مو
قطعا این یک راه حل ریشه ای است که تنها برای جدی ترین ایرادات رنگ مو استفاده می شود. با این حال کوتاه کردن موهایتان در صورتیکه انتهای موها رنگدانه های بیشتری از بقیه موها جذب کرده اند، بسیار مؤثر است. این مسأله اغلب برای موهایی که انتهای چند شاخه یا متخلخل شده است پیش می آید. کوتاه کردن انتهای موها، سلامت موها را باز می گرداند و یک رنگ آمیزی یک دست را تضمین می کند.

راه حل مراجعه به آرایشگاه
آیا این کارها شما را بیش از حد به زحمت می اندازند؟ مراجعه به آرایشگرتان می تواند جلوی خرابکاری های بیشتر را بگیرد. اگر تردید دارید، آرایشگرتان می تواند چند رگه رنگ در موهایتان بیندازد تا توجه بقیه به رنگ موی غیر یک دست تان جلب نشود.

رنگ کردن مو به دفعات محدود آسیب چندانی به موها وارد نمی کند و عارضه ای به دنبال نخواهد داشت ولی اگر از رنگ مو به دفعات زیاد استفاده کنید، به مرور جنس موهای شما خراب می شود، در واقع عارضه اصلی رنگ مو، خراب شدن جنس موهاست و چندان سبب ریزش مو نمی شود. مگر آنکه آنقدر موهای تان را طی سال رنگ کرده باشید که ریشه موها دچار آسیب شوند، به طور کلی به خانم ها پیشنهاد می کنم که سالی بیش از پنج یا شش بار موهای شان را رنگ نکنند. اگر بیش از این حد از رنگ مو استفاده کنید جنس موهای تان به مرور، کاملا خراب می شود و موهای شما طراوت و شادابی خود را از دست می دهند، موها حالتی مرده پیدا می کنند و احتمال به وجود آمدن موخره بیشتر می شود.

توجه:

اکثر خانم هایی که موهای خیلی نرم و نازکی دارند، فکر می کنند با رنگ کردن مشکل موهای آنها حل می شود. باید بدانید رنگ کردن مو، باعث کلفتی موها نمی شود. اگر موهای خیلی نرم و بدون حالتی دارید، باید ابتدا دلیل این نرمی و نازکی بیش از حد را بدانید و باتوجه به آن علت، موهای خود را درمان کنید.

پاسخ دهید