سلامت پوست در دوران بارداری و نکات مراقبتی در این دوران!

راه های تاثیرگذار برای سلامت پوست سالم در دوران بارداری
در دوران بارداری، تغییرات هورمونی زیادی در بدن اتفاق می افتد. برخی از این تغییرات، مانند هوس کردن غذاهای مختلف بی ضرر هستند. اما برخی دیگر از این تغییرات هم میتوانند به بدن آسیب برسانند. در دوران بارداری پوست حساس تر از همیشه می باشد؛ و مستعد مشکلات زیادی می شود که از لکه های پوستی گرفته تا جوش، بنابراین زنان باردار باید با این روش های مراقبت از پوست آشنایی داشته باشند.

نکات بی ضرر مراقبت از سلامت پوست در دوران بارداری
مطالب و کتاب های زیادی در مورد رژیم های غذایی در دوران بارداری و باید ها و نبایدهای آن وجود دارد. ولی کمتر مطلبی در خصوص با سلامت پوست در این دوران به چشم می خورد که در ادامه می خواهیم به نکاتی بپردازیم که به سلامت پوست شما در این دوران کمک کند.

– مصرف مکمل ها

در طول دوران بارداری مصرف مکمل ها را فراموش نکنید؛ حتی اگر تغذیه شما متعادل و سالم هم باشد باز باید برای رسیدن مواد مغذی و مورد نیاز خودتان و جنین از مکمل ها و با مشورت پزشک استفاده کنید. این مکمل ها تاثیر فوق العاده ای در سلامت پوست و مو دارند.

– رطوبت رسانی

با توجه به اینکه ژنتیک و عوامل مختلف دیگر در کنترل شما نمی باشند و می توانند پوست شما را تحت تاثیر خودشان قرار دهند؛ استفاده از مرطوب کننده متناسب با پوست شما تنها راهی است که می تواند از آسیب های پوستی به دنبال عوارض بارداری مانند خارش پوست جلوگیری کند.

– استفاده از ضد آفتاب

در دوران بارداری بهتر است از ضد آفتاب های حاوی مواد معدنی مثل روی، تیتانیوم یا هر دو استفاده کنید و هنگام بیرون رفتن از خانه برای محافظت از سلامت پوست تان در مقابل اشعه خورشید از کلاه استفاده کنید.

– ویتامین C

استفاده از کرم های حاوی ویتامین C یا مواد غذایی مثل مرکبات و … سبب می شود انعطاف پوست شما بیشتر شود. و از سلول های پوستی در مقابل آسیب های اشعه UV خورشید محافظت کند.

راه کارهایی برای مراقبت از سلامت پوست در دوران بارداری

موقع آرایش کردن از محصولات بدون چربی استفاده کنید؛ تا از بسته شدن منافذ پوست و ایجاد جوش جلوگیری کنید.
هر روز از یک شوینده ملایم برای از بین بردن چربی پوست و جلوگیری از جوش ها استفاده کنید.
پوست خود را مرطوب نگه دارید. از حمام کردن با آب داغ خودداری نموده و از یک شوینده ملایمی که پس از استحمام پوستتان را خشک نکند، استفاده کنید.
ممکن است در ناحیه شکم به دلیل کشیده شدن پوست دچار خشکی و خارش شوید. در این موارد شکم خود را با روغن نارگیل ماساژ دهید.

پاسخ دهید