علل کم پشتی مژه ها و راه های درمان برای پر پشتی مژه ها!

مژه ها و ابروها بخشی از افزایش دهنده های زیبایی هستند به خصوص زیبایی چشم ها. و قطعا کسی از کم پشتی مژه های خود راضی نیست. هر قدر مژه های بلند تر و پر پشت تری داشته باشیم زیبایی چشم هایمان بیشتر خواهد بود. اما امروزه رسیدن به این نوع مژه خیلی سخت شده است و افرادی که از این بخش زیبایی بهره مند هستند تعدادشان زیاد نیست آیا می دانید چرا؟

علت چیست؟
هر بی نظمی در مکانیزم طبیعی کارکرد اعضای بدن عللی دارد؛ که در ادامه برخی از آنها را که در ایجاد ریزش و کم پشتی  مژه و ابرو نقش دارند می شناسیم.

۱- وسواس مو کنی:
این با موقعیت و شرایط فیزیکی فرد رابطه نزدیک دارد. وسواس موکنی مشکلی است که شخص بدون داشتن توانایی کنترل موهای مژه و ابرو را کشیده و در نهایت از محل جدا می کند. این مشکل معمولا از کودکی شروع می شود که گاهی کنترل شده و گاه هم با بی توجهی ادامه پیدا می کند.

۲- اختلالات تیروئیدی:
پرکاری غده تیروئید در بدن در کنار اختلالات و مشکلات سلامت فراوانی که به همراه دارد باعث ضعف و شکنندگی در موهای مژه می شود. از نتایج اختلالات پر کاری تیروئیدی می توان به کم توانی عمومی، بی طاقتی در تحمل هوای گرم، خواب نا آرام، کم کردن وزن، مشکل قورت دادن مواد خوراکی، سر درد و ریزش مو اشاره کرد.

از عوارض کم کاری تیروئید هم به کمبود توان در تحمل سرما، اضافه وزن، داشتن پوستی خشک و… اشاره کرد.
با کم کاری تیروئید موهای ابرو ها و مژه ها به صورت نامنظم دچار ریزش شده و چهره بدی به خود می گیرد.

۳- ضعف سیستم ایمنی:
در صورتی که سیستم ایمنی بدن ضعیف باشد و در برابر فاکتورهای منفی نامقاوم همین فاکتورهای منفی با هجوم به بخش بدن آسیب هایی را به جای می گذارند که ریزش مو از بارزترین آنها است.

برای تقویت سیستم ایمنی بدن بهترین و مناسب ترین خوراکی میوه های مناطق گرمسیری از قبیل نارگیل، آناناس، موز و… است.

۴- حساسیت های شیمیایی:

همانطور که مطلع هستید ریمل ها و لوازم آرایشی چشمی حاوی مقدار بالایی مواد شیمیایی هستند؛ که اگر پوست و موهای پلک چشم به این مواد حساسیت نشان دهند ریزشی شدید حاصل می شود. همچنین عامل حساسیت زای دیگر هم چون گرد و غباربی نقش در ریزش موهای مژه و ابرو نیستند.

۵- التهاب پلک:
التهاب پلک نشانه ای از اسکان و رشد باکتری ها در این محدوده است؛ که به طور طبیعی اتفاق می افتد که به راحتی قابل درمان نیست اما با رعایت نکات بهداشتی می توان آن را تا حد زیادی کنترل کرد.

درمان چیست؟

قدم اول:
اولین راه و مهم ترین شیوه در درمان برطرف کردن مشکلاتی است که به آنها اشاره شد.
قدم بعدی:
ما همیشه درمان های طبیعی را مقدم می دانیم و در آن قسمت چند راه حل طبیعی را به شما معرفی می کنیم.

استفاده از روغن بادام:
ابتدا مژه و یا حتی ابروها را به خوبی شسته و خوب خشک کنید و مقداری از روغن بادام تلخ را با استفاده از یک گوش پاک کن با محل بمالید.

روغن هفت مغز:
این روغن همانطور که از اسمش پیداست ترکیبی از روغن هفت دانه: روغنی که شامل بادام، فندق، کرچک، کنجد، پسته و سیاه دانه  می باشد و تاثیری عالی در درمان ریزش و کم پشتی مژه و ابرو دارد.

همچنین نحوه ی چسباندن و جدا کردن مژه مصنوعی را بخوانید.

پاسخ دهید