نحوه ی آرایش برای خانم هایی که پوست چرب دارند…

خیلی از خانم ها از چرب بودن بیش از حد مژه ها و از بین رفتن میکاپ چشم، مخصوصا در فصول گرم سال گله مند هستند. قطعا آرایش بر روی پوست چرب ، زود از بین می رود و بعد از ساعاتی محو شده و حتی با وارد شدن به داخل چشم، گاهی سبب آزار چشم ها می شود. اگر شما هم همین مشکل را دارید، نگران نباشید! چرا که شما تنها بانویی نیستید که در شروع آرایش، نگران به هم ریختگی آن پس از مدت کوتاهی می شوید.

اکثر خانم هایی که دارای پوستی چرب هستند، از پوست چرب پلک رنج می برند. پوست چرب پلکها در حین آرایش چشم ایجاد مشکلاتی مانند ریزش آرایش و پاک شدن آرایش میکند. به همین دلیل در این مقاله، روشهای آرایش چشم برای پوست چرب مطرح شده است.

آرایش ماندگار چشم روی پوست های چرب
غدد چربی موجود در زیر پلک مسئول نگهداری از سلامت چشم ها می باشند و کاملا ضروری هستند. گرچه نمی توان و نباید مانع ترشح چربی شد، لااقل می توان با کمی تدبیر، آن را به نحو موثری مدیریت کرد. روش های ساده زیر به شما کمک خواهد کرد تا آرایشی ماندگارتر داشته باشید.

برخی خانم هایی که پوستی چرب دارند علت آن را، تعرق پوست می دانند. اما متخصصان معتقدند دلیل ریزش آرایش چشم، تغییرات هورمونی و همچنین محل قرار گیری غدد چربی در پشت پلک ها می باشد. از دلایل عام پوست چرب، می توان به آرایش زیاد و استفاده از لوازم آرایشی نامناسب، آفتاب گرفتن، استرس و استفاده بی مورد از ابزارهای مخصوص پوست اشاره کرد.

در انتخاب خط چشم دقت کنید.
جهت آرایش چشم پوست چرب، استفاده از خط چشم ژل مانند، بسیار بهتر از سایر خط چشم ها می باشد چرا که این نوع خط چشم ها طوری ساخته شده اند که پساز زدن، کاملا خشک می شوند و فقط با شیر پاک کن یا فوم آرایشی پاک می شوند. بهتر است بیشتر از خط چشم های مدادی استفاده کنید.

جهت آموزش نحوه ی آرایش چشم اینجا کلیک کنید.

از کرم های سفید کننده استفاده نکنید.
در صورتی که دور چشم هایتان را کرم زده اید، خیلی سریع آن را پاک کنید. این کار باعث می شود خط چشمتان را راحت تر پاک کنید. بهتر است به جای استفاده از کرم پودرهای روغنی، از کرم پودرهای پودری استفاده کنید.

به صورت صحیح خط چشم را بکشید.
خط چشمتان را درست بکشید و سعی کنید خط چشم هر دو چشم مشابه و قرینه هم باشند. بهتر است به جای خط چشم از سایه سیاه استفاده کنید. چرا که هم راحت تر است و هم بهتر دیده شود. با استفاده از سایه های پودری به جای خط چشم مایع و روغنی، مشاهده خواهید کرد که چربی پلک هایتان کم تر می شود و پلک ها بهتر و زیباتر جلوه خواهند داد.

قبل از آرایش کامل صورت از یک کرم پایه استفاده کنید.
اگر می خواهید آرایشتان طبیعی تر و زیباتر باشد، قبل از آرایش کامل، یک کرم پایه بزنید تا چربی اضافی پلک ها را هم بگیرد. استفاده از یک کرم پایه قبل از آرایش کامل صورت، می تواند موجب گرفتن چربی کامل پوست گردد.

با بهترین مارک های معروف دنیا برای پوست خود از اینجا آشنا شوید.

کرم چشم را فراموش نکنید.
حتی اگر نمی خواهید آرایش کنید همیشه از کرم چشم استفاده کنید تا پوست چرب پلک هایتان گرفته شود. البته باید خاطر نشان کرد که بهتر است هنگام غروب آفتاب دور چشم هایتان را کرم بزنید. دقت کنید که کرم نباید روی پلک هایتان زده شود.

پاسخ دهید